Výzva k předkládání žádostí o podporu z CEF - Nástroje pro propojení Evropy v oblasti dopravy v roce 2022
16. 9. 2022

Ve výzvě k předkládání návrhů v rámci CEF - Nástroje pro propojení Evropy v oblasti dopravy v  roce 2022 je k dispozici 5,12 miliardy EUR na projekty zaměřené na novou modernizovanou a zlepšenou evropskou dopravní infrastrukturu.

Projekty financované v rámci této výzvy pomohou zvýšit udržitelnost dopravní sítě a přiblíží EU ke splnění cíle Evropské zelené dohody, kterým je snížení emisí z dopravy o 90 % do roku 2050.

Orientační celkový rozpočet výzvy je k dispozici na podporu infrastrukturních projektů v hlavní a globální síti TEN-T v následujících oblastech:
  • železnice
  • vnitrozemské vodní cesty
  • námořní a vnitrozemské přístavy
  • bezpečnost silničního provozu
  • železniční a silniční terminály
  • multimodální logistické platformy
  • multimodální uzly osobní dopravy
  • inteligentní a interoperabilní aplikace pro dopravu
  • bezpečná a chráněná mobilita
  • odolnost infrastruktury

Základní informace o výzvě najdete zde.

Dne 5. října 2022 se koná informační den k této výzvě – více informací a možnost registrace najdete zde.

Žádost můžete podat do 18. ledna 2023 zde.

Pět přelomových dopravních řešení, nad kterými bychom před deseti lety nevěřícně kroutili hlavou
16. 9. 2022

Mezi prvním letem s lidskou posádkou a prvním přistáním na Měsíci uplynulo pouhých 66 let. Dopravní technologie se vyvíjejí neuvěřitelnou rychlostí, a když se ohlédnete za novými technologickými trendy, které vás překvapily na předchozích výstavách Intertraffic, je jasné, že denně používáme věci, které před deseti lety nebyly ani ve fázi prototypu.